XI NIEDZIELA ZWYKŁA
17 czerwca 2018r.

  1. Dziś na Mszy św. o godz. 10.00 wystąpi dla chór z Białorusi, który uczestniczy w Sacrosongu DWP 2018 organizowanym przez naszą Diecezję.

Ks. neoprezbiter Daniel Lubański, który przez rok odbywał praktykę duszpasterską w naszej parafii będzie dzisiaj sprawował Mszę Świętą prymicyjną o godz. 12.30; zapraszamy naszych wiernych do udziału i przyjęcia prymicyjnego błogosławieństwa od nowowyświęconego kapłana.( od września w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie) Ks. Jan Łaski skierowany do pracy w parafii Św. Jana Chrzciciela w Michalinie, a ks. Jan Roztocki do Jabłonny. O godz. 15.00 Msza św. dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin.

Po wszystkich Mszach św. odbywa się  obrzęd poświęcenia pojazdów i błogosławieństwa kierowców. Dziękujemy Służbie porządkowej Totus Tuus za pomoc w organizacji; ofiary złożone przy tej okazji przekażemy na Organizację wsparcia misjonarzy MIVA POLSKA.

  1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W dni powszednie odprawiane są po Mszy św. wieczornej, w niedziele o godz. 17.00.
  2. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na Mszę świętą z modlitwą o uzdrowienie w czwartek – 21 czerwca o godz. 19.00.
  3. W tym tygodniu kończy się rok szkolny, składamy wyrazy podziękowania Dyrekcjom naszych Szkół, wszystkim profesorom, nauczycielom, pedagogom i pracownikom za trud tegorocznej pracy, dzieciom i młodzieży życzymy szczęśliwych wakacji przeżywanych z Bogiem, zapraszamy do udziału w Mszach świętych na zakończenie roku, w piątek o godz. 8.oo dla Szkoły Podstawowej i Zespołu Szkół Specjalnych i o 9.30 dla Gimnazjum i Liceum, prosimy o przystąpienie do spowiedzi świętej i przyjęcia Komunii Świętej.
  4. Za tydzień, w niedzielę, 24 czerwca będzie wśród nas ze Słowem Bożym ks. Marek Dziewiecki, autor wielu poczytnych książek z zakresu wychowania do życia w rodzinie, profilaktyki i terapii uzależnień, doktor psychologii;
  5. MARSZ DLA ŻYCIA pod hasłem: „POLSKA RODZINĄ SILNA” – już po raz szósty w Wołominie promujący wartości rodzinne i szacunek dla każdego życia ludzkiego -  w tym roku szczególnym –
    100 - lecia Odzyskania Niepodległości połączy wszystkie wołomińskie parafie. Po Mszach św.  w parafii M.B. Królowej Polski i św. Józefa Robotnika wyruszy ok. godz. 14.00 i przejdzie ulicami miasta na Pl. 3 Maja – tu ok. godz. 15.00 złożenie kwiatów przy pomniku Św. Jana Pawła II – Patrona Rodzin, a następnie przejście do naszego kościoła, gdzie na terenie ogrodu nastąpi wręczenie tytułów AMBASADORÓW RODZINY i rozpoczęcie rodzinnego pikniku, przewidziane są różne atrakcje oraz możliwość obejrzenia Wystawy z okazji 100-tnej rocznicy odzyskania przez Polskę wolności Zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli, w tym naszych parafian do licznego udziału i dania świadectwa wyznawanym wartościom!
  6. Zachęcamy do czytania prasy religijnej; mamy TYGODNIKI: Idziemy, Gościa Niedzielnego, Niedzielę, miesięcznik Któż jak Bóg.