XIX NIEDZIELA ZWYKŁA
12 sierpnia 2018r.

  1. Dziękujemy w imieniu proboszcza i wiernych kościoła w Miąse za ofiary złożone w minioną niedzielę na budowę. Intencję Ojczyzny oraz trzeźwości Narodu – 100 dni na stulecie Odzyskania Niepodległości, podjęło 100 osób; dziękujemy i życzymy wytrwałości. Otoczmy serdeczną pamięcią i modlitwą pielgrzymów na Jasną Górę – codziennie o 21.00 w Apelu Jasnogórskim łączymy się z nimi we wspólnej modlitwie – zapraszamy.
  2. Jutro w poniedziałek, 13. dzień miesiąca – o godz. 18.00 Msza święta, a po niej Nabożeństwo Fatimskie – różaniec i procesja z Figurą Niepokalanej. Odpowiedzmy miłością i życiem na wezwania Maryi wobec świata, wypowiedziane przed 101 laty w Fatimie.
  3. W wielu miejscach Ojczyzny trwają uroczystości upamiętniające rok 1920: na Jasnej Górze, na Kamionku w Warszawie, w Ossowie, Radzyminie, Rembertowie, wielu kościołach i miejscach pamięci - dziękujemy za ocalenie Polski za przyczyną Wniebowziętej Królowej - Bogarodzicy Dziewicy Maryi. Uczcijmy i my w najbliższą środę Najświętszą Maryję Pannę, uczestnicząc w Mszach świętych i różnych uroczystościach.. Porządek Mszy świętych w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Jest to dzień wolny od pracy i mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy ku czci Matki Bożej Zielnej - przynieśmy wiązanki zbóż, owoców i roślin by dziękować Matce Bożej za pomoc w ciężkiej pracy na roli, za opiekę na ludźmi i ich plonami; Środowe święto Wojska Polskiego niech mobilizuje nas także do modlitwy w intencji wojska i o pokój.
  4. W piątek, liturgiczne wspomnienie św. Jacka Odrowąża, jednego z pierwszych polskich dominikanów, żyjącego w XII wieku, misjonarza, 17 sierpnia o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza święta za śp. Ks. Prałata Jana Sikorę, wieloletniego proboszcza parafii, w 7 rocznicę jego śmierci; wcześniej o godz. 17.20 zostanie odmówiony różaniec, po Mszy św. złożenie kwiatów na skwerze jego imienia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  5. Prasa religijna do nabycia w zakrystii; zapraszamy po tygodniki: „Idziemy”, - „Gość Niedzielny”.
  6. Pragniemy też podzielić się informacją o pozytywnej decyzji Urzędu Miasta Wołomin na wycinkę drzew w celu przygotowania nowych miejsc do pochówków na naszym cmentarzu. Dziękujemy Władzom i Radnym Miasta za troskę i życzliwość w sprawach, które leżą nam wszystkim na sercu. Będziemy powoli przymierzali się do przeprowadzenia tego dzieła przygotowania terenu.

Wielebni Duszpasterze, Czcigodne Osoby Życia Konsekrowanego, Umiłowani Diecezjanie,

Czas wakacji będący dla wielu czasem wytchnienia, odpoczynku, dla wielu – szczególnie dla ludzi młodych – jest czasem do podejmowania ważnych decyzji. Wszyscy jesteśmy za siebie współodpowiedzialni. W myśl słów św. Pawła: „Jeden drugiego brzemiona noście” (Ga 6,2) starajmy się pomagać innym w podejmowaniu przez nich ważnych decyzji. Wśród tych decyzji bardzo ważne są te, które dotyczą drogi powołania. Dotyczy to szczególnie wyboru drogi do życia małżeńskiego, rodzinnego, powołania kapłańskiego, do życia konsekrowanego, pracy na misjach i każdego innego, będącego wypełnieniem zaproszenia samego Boga.

Diecezja nasza, która z każdym rokiem staje się liczebnie większa, ma ciągle za mało kapłanów i osób życia konsekrowanego. Zwracam się do Was, Czcigodni Diecezjanie, z serdeczną prośbą o ufną modlitwę w intencji powołań kapłańskich, do życia konsekrowanego i do posługi na misjach. Niebawem rozpocznie się nowy rok akademicki w naszym Wyższym Seminarium Duchownym. Pragnieniem wszystkich, którym na sercu leży dobro ludu Bożego naszej Wspólnoty diecezjalnej jest, aby nasze Seminarium Duchowne przygotowało jak najlepiej i jak najliczniejszą grupę młodych kapłanów.

Proszę zatem każdego z Was o modlitwę, ofiarowanie cierpień i dobrych uczynków w intencji uproszenia powołań. Do tej prośby zachęca nas sam Jezus: „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało. Proście Pana żniwa, aby posłał robotników na swoje żniwo” (por. Mt 9,36-10,8). Cenne jest także dobre słowo zachęty wobec młodych i towarzyszenie im w podejmowaniu, a potem w realizacji ich powołania.

Z serca dziękuję za wsparcie modlitewne, każdy dobry czyn i słowo w intencji powołań.

Z modlitwą i pasterskim błogosławieństwem

+ Romuald Kamiński
Biskup Warszawsko-Praski