Wesprzyj parafię!

Możesz wybrać kwotę:

wplata10 wplata20

wplata50 wplata100

Lub wpisać ręcznie:


Możesz także wykonać tradycyjny przelew na podany numer konta
84 1020 1042 0000 8202 0106 9368

Szybkie przelewy realizuje integrator płatności Przelewy24.pl

TERMOMODERNIZACJA – DZIĘKI DOTACJI Z NFOSIGW W WARSZAWIE

Pod słowem „TERMOMODERNIZACJA” - należy rozumieć generalny remont wszystkich naszych budynków tj. Kościoła, kaplicy, plebanii, domu sióstr, domu parafialnego i budynku kancelarii a w tym: Opracowanie niezbędnej dokumentacji budowlano-wykonawczej potrzebnej do uzyskania pozwolenia na budowę, pozyskanie nowych źródeł energetycznych ( pompy ciepła i panele fotowoltaiczne), zastosowanie nowoczesnych tynków ciepłochronnych ( w tym systemie będzie wykonywany kościół ), a systemem styropianowym pozostałe budynki, wymiana stolarki, systemów ogrzewania, instalacji elektrycznej i źródeł światła, wymiana wentylacji i podłóg, zastosowanie nowoczesnej automatyki zarządzania budynkami ( automatyka BMS).

Dotacja, którą otrzymaliśmy z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie przewiduje udział własny dla naszego projektu, czyli pieniądze zgromadzone przez naszą wspólnotę.

Dlatego w każdą trzecią niedzielę miesiąca aż do zakończenia prac budowlanych, prosimy przekazywać  materialne wsparcie, celem uzupełnienia wkładu własnego, zakładanego przez NFOŚiGW.

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, ale osoby które w swoim życiu przeprowadziły remonty budowlane wiedzą, że generalny remont niestety  generuje większe koszty niż wykonanie obiektu od nowa. Pozwoliłem sobie to wszystko obrazowo powiedzieć, abyśmy wszyscy byli świadomi skali całego przedsięwzięcia. 

Dlatego musimy wygospodarować dodatkowe środki, które będziemy przyjmować w kopertach z dopiskiem „termomodernizacja - udział własny”. Pieniądze będzie można również przekazać na konto parafii z tym samym tytułem. Raz w miesiącu ksiądz proboszcz będzie przekazywał informację o zebranych pieniądzach.

Ostatni rok trudnej sytuacji pandemicznej odczuliśmy wszyscy, Kościół także, dlatego będziemy bardzo wdzięczni za przystąpienie do wspólnego dzieła wszystkich Parafian oraz osób życzliwych naszej wspólnocie i kościołowi. Dziękujemy!!

21.11.2021r -

Dziękujemy za ofiary przekazane jako wkład własny na prace przy kościele i innych budynkach parafialnych w ramach projektu kompleksowej termomodernizacji. Do dzisiaj zebranych zostało 72.400 zł – za każdą wpłatę z serca dziękujemy. Trwają już prace budowlane, wkrótce zakończone będzie tynkowanie domu parafialnego, są już tam wymienione wszystkie okna, spełniające wymagania podane przez NFOSiGW. Na ukończeniu jest także instalacja czterech węzłów cieplnych związanych z fotowoltaiką i montaż pomp ciepła, budowana jest instalacja na panele fotowoltaiczne, dostarczające energię elektryczną. W najbliższych tygodniach będą wymieniane kolejne okna w budynkach  oraz rozpoczniemy ocieplanie i tynkowanie plebanii, jak również instalację fotowoltaiczną w kaplicy i kościele. Cieszymy się, że prace idą po naszej mysli i w dość szybkim tempie.  Prosimy o dalszą modlitwę i wsparcie.

INFORMACJA O WYBORZE WYKONAWCY

Na posiedzeniu w dniu 16 sierpnia 2021 r. Komisja przetargowa powołana na podstawie art. 5 Regulaminu postępowania przetargowego dokonała wyboru wykonawcy projektu pn. „Kompleksowa termomodernizacja budynków Parafii Rzymskokatolickiej Matki Bożej Częstochowskiej w Wołominie”. Komisja dokonała wyboru oferty spółki Premix sp. z o.o. jako najkorzystniejszej, tj. tej która uzyskała najwyższy wynik punktowy.

Call to action! Przygotujmy kościół na nowe czasy!

W 2024 roku będziemy obchodzić 100 rocznicę istnienia  naszego kościoła i parafii – ROK 1924! Stąd chcemy pozostawić na kolejne lata i pokolenia – dar czyli pomnik, którym będzie przygotowanie budynków parafialnych w tym kościoła na nowe czasy. Niektórzy pamiętają odbudowę w latach 50-tych – zniszczonego kościoła, nosili cegły, deski, pracowali przy kościele, są tacy? Proszę podnieść rękę do góry.

Dziś skorzystaliśmy z niebywałej okazji, jaką była możliwość uzyskania dotacji z NFOŚiGW, by z pomocą środków państwowych oraz naszego wkładu własnego przystosować budynki do nowych warunków.

Ale co tzn.? Otóż to, że wchodzimy w nowe budownictwo, nowe możliwości i pozostawiamy po sobie na długie lata budynki parafii nowoczesne, energooszczędne i pięknie odnowione.

Tylko przez cztery miesiące w ostatnim roku za ogrzewanie zapłaciłem ponad 60.000 zł. Ogromne pieniądze, których nie pokrywa niedzielna taca, a przecież musi wystarczyć także na inne opłaty.

Jeśli mamy szanse skorzystać z pieniędzy publicznych, to dzięki wykorzystaniu nowych technologii choćby pomp ciepła czy paneli fotowoltaicznych, możemy sprawić, że my sami oraz kolejne pokolenia w kościele będą mogły czuć się jak w domu, będziemy mniej płacić na utrzymanie kościoła i parafii i będzie  po prostu cieplej.

Ks. Biskup Romuald Kamiński z 13 wniosków o dotację z terenu naszej diecezji wybrał tylko ten jeden, podkreślając wartość naszej Wołomińskiej społeczności i widząc potrzebę odnowy budynków Parafii. Za to jesteśmy bardzo wdzięczni Księdzu Biskupowi, jak i innym osobom, które się przyczyniły do otrzymania decyzji o przyznanych środkach.

Dotacja, która została przyznana Parafii nie oznacza jednak, że pieniądze znalazły się na naszym koncie, ale oznacza, że gdy rozpoczniemy prace, wykonamy je, przedstawimy rachunki, i  zostaną one zatwierdzone, to wtedy otrzymamy refundację, czyli równowartość, pomniejszoną o wkład własny, czyli tzw. nasze własne pieniądze. Nie trzeba nikomu przypominać, że ceny towarów i usług w ostatnim roku poszły znacząco „w górę” i dalej rosną, co stanowi o naszym niepokoju, dotyczącym dotrzymania Umowy i realizacji Harmonogramu Rzeczowo-finansowego. Stąd prośba o zaangażowanie wszystkich i wsparcie tego projektu. Jest on realizowany od 2017 roku, a w szczególności ostatnie dwa lata, zakończone naszym sukcesem. Bez pomocy całej naszej Parafii oraz innych ofiarodawców, będzie nam bardzo trudno dotrzymać  warunków Umowy.

Licząc na życzliwe i hojne wspieranie naszych prac budowlanych, które chcemy zakończyć w 2023 roku, prosimy o wspólne zaangażowanie. Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na naszą prośbę o comiesięczne wpłaty w kopertach TERMOMODERNIZACJA - UDZIAŁ WŁASNY, w trzecią niedzielę miesiąca. Oczywiście, że pieniądze można przekazywać w każdym czasie, również na konto parafii.

Odwołajmy się jeszcze raz do tego, o czym powiedziałem na początku; liczę na to, że uda nam się zebrać te środki, które są naszym wkładem finansowym własnym , zrealizować projekt i przygotować kościół i parafię  na nowe czasy dla przyszłych pokoleń. Żywię nadzieję, że zostałem dobrze zrozumiany, ale chętnie odpowiem każdemu na wszystkie pytania i wątpliwości.

 W związku z przystąpieniem do prac termomodernizacyjnych naszych obiektów parafialnych, rozpoczęło się postępowanie wyboru generalnego wykonawcy. Został stworzony Regulamin oraz Zapytanie ofertowe, które zostały umieszczone na stronie naszej parafii mbcz.wolomin.pl

Wszystkie podmioty gospodarcze, które są zainteresowane, zachęcamy do zapoznania się z tym materiałem.