Wesprzyj parafię!

Możesz wybrać kwotę:

wplata10 wplata20

wplata50 wplata100

Lub wpisać ręcznie:


Możesz także wykonać tradycyjny przelew na podany numer konta
84 1020 1042 0000 8202 0106 9368

Szybkie przelewy realizuje integrator płatności Przelewy24.pl

III NIEDZIELA ZWYKŁA

26 stycznia 2020r.

  1. Dziś NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO, zgodnie z postanowieniem papieża Franciszka. Mamy pośród nas rodzinę misyjną: Marka, Agnieszkę i Kasię, których gościliśmy już w naszej parafii w 2018 r. będą ponownie dzielić się swoimi doświadczeniami misyjnymi - uczynią to na wszystkich Mszach świętych i zbiorą po Mszach ofiary na swoje cele misyjne. O godz. 16.00 w domu parafialnym spotkanie, podczas którego pokażą zdjęcia z ich misji w Paragwaju i Indonezji. Serdecznie zapraszamy! O godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza święta dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin. O godz. 17.00 jak co tydzień różaniec. Po Mszy świętej trydenckiej w kaplicy odbędzie się spotkanie dla starszej ( II rok formacji ) grupy młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania
    Podobnie jak w roku ubiegłym istnieje możliwość odpisania i przekazania 1% z podatku na rzecz letniego obozu dla dzieci i młodzieży Tygrysy. Nr KRS 0000223182 z dopiskiem Obóz Tygrysy. Ulotki z informacja są dostępne u ks. Tomasza, kancelarii i przy wyjściu z kościoła. Bóg zapłać za pomoc. podobnie jak w zeszłym roku liczymy na życzliwość dobrych ludzi również w przekazywaniu produktów żywnościowych takich jak; kasze, makaron, cukier, dżemy i inne. można je przynosić do kancelarii. Bóg zapłać.
  2. We wtorek obchodzimy wspomnienie świętego Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła, jednego z najwybitniejszych myślicieli w dziejach chrześcijaństwa, który nauczając przekazywał owoce swej kontemplacji, a w Sumie teologicznej przedstawił pięć dróg, sposobów poznania Boga.
  3. Zapraszamy na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w środę, 29 stycznia po wieczornej Mszy świętej – prowadzi Ruch Rodzin Nazaretańskich.
  4. W piątek wspomnienie św. Jana Bosko, założyciela zgromadzenia salezjanów i salezjanek oraz Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników, twórcy Rodziny Salezjańskiej, nazywany „Ojcem i Nauczycielem Młodzieży”. Po wieczornej Mszy świętej zostanie odprawiona Droga Krzyżowa za dusze w czyśćcu cierpiące.
  5. W sobotę, 1 lutego, pierwszą miesiąca o godz. 8.00 Msza święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi, po niej nabożeństwo wynagradzające – zapraszamy do licznego udziału. W tym dniu także na Jasnej Górze samorządowcy z Powiatu Wołomińskiego o godz. 12.30 pod przewodnictwem bp Marka Solarczyka odnowią zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski. Starosta Adam Lubiak prosi o modlitwę w intencji rodzin, zakładów pracy, placówek oświatowo-wychowawczych, służby zdrowia i instytucji publicznych.
  6. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie w czasie wizyt duszpasterskich i ofiary przekazane na potrzeby kościoła. Gdyby z jakiś przyczyn nie można było przyjąć księdza w wyznaczonym terminie, prosimy umówić się indywidualnie z kapłanem na błogosławieństwo domu. Szczegółowy plan kolędy można znaleźć w gablocie ogłoszeń oraz na naszej parafialnej stronie internetowej. W najbliższym tygodniu pragniemy spotka ć się z naszymi wiernymi zamieszkałymi przy następujących ulicach:

27.01. PN bloki: ul. Kościelna 17 i 66, Królowej Jadwigi 13 i 15
28.01. WT bloki ul. Reja 23 i 23A, Kościelna 68
29.01. ŚR ul. Długa 25 i 27
30.01. CZW ul. LIPIŃSKA 87 I 101
31.01. PT ul. LIPIŃSKA 17 I 77
1.02. SOB domy jednorodzinne przy ul. Długiej, Sienkiewicza i Asnyka

  1. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca lutego i spotkanie dla Kół Różańcowych. O godz. 19.00 będzie ostatnia szansa śpiewania kolęd w tym roku liturgicznym. Serdecznie zapraszamy do wspólnego kolędowania!
  2. Prasa katolicka: Gość niedzielny i  Idziemy, Któż jak Bóg, Miłujcie się