Wesprzyj parafię!

Możesz wybrać kwotę:

wplata10 wplata20

wplata50 wplata100

Lub wpisać ręcznie:


Możesz także wykonać tradycyjny przelew na podany numer konta
84 1020 1042 0000 8202 0106 9368

Szybkie przelewy realizuje integrator płatności Przelewy24.pl

V NIEDZIELA ZWYKŁA

9 lutego 2020r.

 1. Dzisiaj przypada 5 niedziela roku zwykłego. Różaniec w kościele o godz. 17.00.
 2. We wtorek Światowy Dzień Chorego i wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes; zapraszamy chorych i tych, którzy się nimi opiekują na Różaniec w intencji chorych o godz. 17.15 i Mszę świętą o godz. 18.00.
 3. W piątek Kościół obchodzi święto Patronów Europy: Świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa; zapraszamy do modlitwy w intencji narodów Europy a w szczególności – naszej Ojczyzny.
 4. W sobotę o godz. 17.00 konferencja przed chrztem dziecka dla rodziców i chrzestnych.
 5. Rozpoczęły się ferie zimowe dla dzieci i młodzieży, życzymy bezpiecznych przejazdów, zdrowia, radości i zadowolenia i prosimy o modlitwę w tych intencjach.
 6. Dobiega końca tegoroczna kolęda. Dziękujemy wszystkim za życzliwe przyjęcie w czasie wizyt duszpasterskich i ofiary przekazane na potrzeby kościoła. Gdyby z jakiś przyczyn nie można było przyjąć księdza w wyznaczonym terminie, prosimy umówić się indywidualnie z kapłanem na błogosławieństwo domu. Będzie taka możliwość w najbliższy piątek bądź sobotę. W tym tygodniu pragniemy odwiedzić naszych wiernych zamieszkałych przy ulicy Wileńskiej:

10.02. PN.

– ul. Wileńska 72 i 86

11.02. WT.

– ul. Wileńska78 i 84

12.02. ŚR.

– ul. Wileńska 82, 88, 90, 92

13.02. CZW

– ul. Wileńska – domy jednorodzinne

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; w „Gościu Niedzielnym” możemy przeczytać tym razem o tym, skąd wzięła się praktyka Mszy świętych gregoriańskich i dlaczego powinno ich być trzydzieści. Także o towarzyszeniu w cierpieniu osobom nieuleczalnie chorym, w tygodniku „Idziemy” o tym, co przyciąga do Lourdes każdego roku 6 mln pielgrzymów, a ks. Zieliński omawia ważne sprawy Kościoła czyli orędzie zmartwychwstania.
 2. Za tydzień odbędzie się zbiórka do puszek na chorych objętych opieką „Caritas” naszej Diecezji.
 3. Pragniemy podzielić się na zakończenie ogłoszeń pewną niezmiernie ważną refleksją na temat związany z Cmentarzem.
  Celem naszej Parafii, która jest Zarządcą Cmentarza Parafialnego jest całkowite pozbycie się śmieci w najbliższych latach. Zdając sobie sprawę z tego, że nie osiągniemy takiego stanu z różnych przyczyn, to, jeśli zmniejszymy choćby o połowę ilość odpadów cmentarnych, wszyscy na tym skorzystamy. Pozostaje kwestią naszych decyzji: kupić sztuczną wiązankę czy ze świeżych gałązek, znicze szklane czy plastikowe, robić segregację czy nie, ale też może trzeba po prostu mniej przynosić: kwiatów, zniczy świec, itp. Świętej pamięci Ksiądz Sikora mawiał, „nie wieńce, ale pieniądze poświęcić na msze święte za zmarłą osobą” – i ludzie się podporządkowywali. Warto może zamiast generowania śmieci, rzeczywiście bardziej duchowo wspomagać zmarłych, więcej się modlić, zamawiać msze święte.
          Rzeczywiście  w dobie programów globalnych na temat zanieczyszczenia środowiska, czy ochrony środowiska ( jakie to w oceanach góry śmieci pływają )to, co się dzieje na cmentarzu dochodzi do absurdu. Kwoty, które musimy ponosić jako Parafia czyli Zarządca Cmentarza, z tytułu utylizacji śmieci są ogromne. Wystarczy wspomnieć, że w ciągu ostatnich czterech lat utrzymanie cmentarza wzrosło 10-krotnie!!! a śmieci z cmentarza w skali roku wywozimy kilkaset ton. Sytuacja nie jest rozwiązana i opłaty wciąż rosną, czego sami doświadczamy w naszych gospodarstwach domowych. Nikt nie jest w stanie przewidzieć, jaki będzie tego koniec.

Trzeba więc sobie dziś dać odpowiedź: czy coś z tym zrobię, czy jednak godzę się na to, by ceny dalej rosły.