Wesprzyj parafię!

Możesz wybrać kwotę:

wplata10 wplata20

wplata50 wplata100

Lub wpisać ręcznie:


Możesz także wykonać tradycyjny przelew na podany numer konta
84 1020 1042 0000 8202 0106 9368

Szybkie przelewy realizuje integrator płatności Przelewy24.pl

VII NIEDZIELA ZWYKŁA

23 lutego 2020r.

  1. Dzisiaj przypada 7 niedziela roku zwykłego. Osoby niepełnosprawne i ich rodziny zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 15.00, Różaniec w kościele o godz. 17.00.
  2. Przed nami Środa Popielcowa – popiół na naszych głowach, znak uniżenia i pokory wobec Boga i człowieka jest symbolem serca, które zwraca się do Boga, by przebaczył grzechy i udzielił swojej mocy. Msze święte: godz. 6.30, 7.00, 8.00, 10.00, 16.00, 18.00, 20.00.
  3. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły – nie jemy mięsa i wędlin oraz ograniczamy do minimum spożycie pokarmów; warto podjąć intencję dla tych duchowych zmagań i ofiarować je na chwałę Boga i ku pożytkowi innych. Rozpoczynają się też Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty oraz trzeźwość narodu.
  4. Po wieczornej Mszy świętej – od godz. 19.00 do 20.00, Ruch Rodzin Nazaretańskich zaprasza na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu.
  5. Rozpoczynamy też wielkopostne nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej: w piątek: z udziałem dzieci o 16:30, o 17:15 i 19:00 Droga Krzyżowa oraz Gorzkie Żale z nauką pasyjną i procesją eucharystyczną o godz. 17:00 w niedziele.
  6. W sobotę o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza święta ku czci świętego Michała Archanioła.
  7. Zapraszamy do udziału w dniu skupienia modlitewnego w Seminarium dla Towarzystwa Przyjaciół Seminarium w dniu 7 marca; zapisy przyjmuje p. Jadwiga Saulewicz i Eugenia Kowalczyk.
  8. Dnia 17 lutego 1920 roku miał miejsce ślub Heleny i Stefana Nasfeterów, których wspominamy jako fundatorów cmentarza oraz ołtarza w naszym kościele poświęconego św. Teresie od Dzieciątka Jezus z figurami św. Heleny i św. Stefana. Są oni również patronami Powiatowej Biblioteki Publicznej przy ul. Ogrodowej 1a. Tam tez znajduje się wystawa poświęcona ich życiu i działalności na terenie Wołomina. Zachęcamy do jej odwiedzenia.
  9. Jazzowe interpretacje pieśni wielkopostnych przedstawi nam po raz drugi Katarzyna Warno, wokalistka znana ze śpiewu utworów Osieckiej i Wasowskiego w akompaniamencie fortepianu, kontrabasu i trąbki – zapraszamy na muzyczny wielkopostny wieczór – Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu godz. 19.00 w naszym kościele. Skład muzyków na koncert: Katarzyna Warno – śpiew, Paweł Pańta – kontrabas,  Robert Murakowski – trąbka, Dominika Czajkowska-Ptak – piano)
  10. Zachęcamy również do czytania prasy katolickiej, bo jest to najlepszy sposób na poznawanie wiary i utwierdzanie się w miłości Bożej. Prasa dostępna w zakrystii.

Naszym zdaniem ważny i delikatny do przemyślenia temat, który powtarzamy!
Celem naszej Parafii, która jest Zarządcą Cmentarza Parafialnego jest całkowite pozbycie się śmieci w najbliższych latach. Zdając sobie sprawę z tego, że nie osiągniemy takiego stanu z różnych przyczyn, to, jeśli zmniejszymy choćby o połowę ilość odpadów cmentarnych, wszyscy na tym skorzystamy. Pozostaje kwestią naszych decyzji: kupić sztuczną wiązankę czy ze świeżych gałązek, znicze szklane czy plastikowe, robić segregację czy nie, ale też może trzeba po prostu mniej przynosić: kwiatów, zniczy świec, itp. Świętej pamięci Ksiądz Sikora mawiał, „nie wieńce, ale pieniądze poświęcić na msze święte za zmarłą osobą” – i ludzie się podporządkowywali. Warto może zamiast generowania śmieci, rzeczywiście bardziej duchowo wspomagać zmarłych, więcej się modlić, zamawiać msze święte.
        Rzeczywiście, w dobie programów globalnych na temat zanieczyszczenia środowiska, czy ochrony środowiska ( słyszymy, jakie to w oceanach góry śmieci pływają) to, co się dzieje na cmentarzu dochodzi do absurdu. Kwoty, które musimy ponosić jako Parafia czyli Zarządca Cmentarza, z tytułu utylizacji śmieci są ogromne. Wystarczy wspomnieć, że w ciągu ostatnich czterech lat utrzymanie cmentarza wzrosło 10-krotnie!!! a śmieci z cmentarza w skali roku wywozimy kilkaset ton. Sytuacja nie jest rozwiązana i opłaty wciąż rosną, czego sami doświadczamy w naszych gospodarstwach domowych. Nikt nie jest w stanie przewidzieć, jaki będzie tego koniec.

Trzeba więc sobie dziś dać odpowiedź: czy coś z tym zrobię, czy jednak godzę się na to, by ceny dalej rosły.