XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
14 października 2018r.

 1. Dzisiaj 28. Niedziela okresu zwykłego; witamy i życzymy dobrej i owocnej służby Bożej – księdzu Przemysławowi Królowi, studentowi K.U.L., który będzie nam pomagał w duszpasterstwie. Gościmy też w naszej parafii duet Weronikę Surę – akordeon i Kamila Radzimowskiego, grającego na duduku. Artyści wzbogacą nasz udział w Mszy świętej oraz wykonają kilka utworów po jej zakończeniu, a komu ich muzyka przypadnie do gustu, będzie mógł przy wyjściu z kościoła nabyć płytę CD z utworami w ich wykonaniu. W ramach obchodów XVIII Dnia Papieskiego, przeżywanego pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa” po wieczornej Mszy świętej ok. godz. 19.00 zapraszamy mieszkańców miasta na Jubileuszowy Koncert w 40. Rocznicę wyboru Papieża Polaka na Stolicę Piotrową w wykonaniu Orkiestry Wołomińskiej pod dyrekcją Łukasz Wojakowskiego.
  W tym szczególnym, Dniu Papieskim uczcijmy Osobę i Dzieło życia przez wdzięczną pamięć.
 2. Pani Burmistrz Elżbieta Radwan zaprasza na dzisiejszy wieczór na godz. 20.00 do Miejskiego Domu Kultury na koncert Wojciecha Bardowskiego „Ulicami paryskich wspomnień”.
  Dziś ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Dom Świętej Siostry Faustyny w Ostrówku.
 3. Zachęcamy do odmawiania różańca szczególnie w miesiącu październiku, tak w rodzinach jak
  i w kościele: w dni powszednie o 17.15, w niedzielę o 17.00, dzieci zapraszamy do kaplicy na 17.15.
 4. Dla osób biorących udział w rekolekcjach „33 dni” we wtorek o godz. 19.00 Msza święta
  i konferencja.
 5. W najbliższy czwartek, 18 października – święto św. Łukasza, patrona Służby zdrowia o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza święta z modlitwą o uzdrowienie, na którą zapraszamy wraz z Odnową
  w Duchu Świętym „Bóg uzdrawia”.
 6. Wyjazd na pielgrzymkę dnia 20 października o godz. 5:00. Wchodzimy wg listy czytanej przez księdza Tomasza. O ile to możliwe proszę zabrać ze sobą śpiewniki.
 7. Kandydaci do sakramentu bierzmowania proszeni są o odbieranie indeksów na listopad. Klasy ósme uczestniczą we Mszy świętej o godz. 11:15, klasy III gimnazjum we Mszy św. o godz. 12:30. Indeksy wklejone do zeszytu od religii przynosimy przed Mszą święta i składamy do pudełka stojącego przed ołtarzem. Po Mszy świętej zabieramy podpisane z tego samego miejsca.W każdą niedzielę, w godz. 9-12.30 budynku kancelarii w czynna jest bezpłatnie nasza biblioteka parafialna,
  a w niej książki dotyczące duchowości, rodziny i wychowania, biografie świętych, świadectwa wiary. Zapraszamy!
 8. Za tydzień mamy liczenie wiernych tak uczestników Mszy świętej jak i przystępujących do Komunii Świętej, a ofiary składane na tacę będą przeznaczone na misje. Będzie to także dzień Wyborów Samorządowych.
 9. Przychodnia DEKAMED z ul. Lipińskiej 99 zaprasza seniorów powyżej 60. roku życia na bezpłatne szczepienia przeciwko grypie, finansowane ze środków Gminy. Więcej informacji na miejscu oraz przez Internet.
 10. Przyjmujemy na wypominki roczne, jednorazowe oraz „Gregoriańską Mszę świętą listopadową”. Ze względu na dużą liczbę zgłaszanych intencji, prosimy o ograniczenie do kilku - liczby imion oraz podawanie nazwisk i rodzin - w zakrystii lub kancelarii oraz na cmentarzu 1 listopada przy bramach wejściowych, gdzie intencje będą przyjmować nasi klerycy. Na cmentarzu 1 listopada będzie odprawiona Msza święta o godz. 11.30 oraz 19.30.

 Zapraszamy do kupowania i czytania prasy katolickiej, która wzmacnia i ubogaca nas intelektualnie i duchowo.