1)          Informacje dotyczące działalności oraz pracy grupy

Bielanki to dziewczęca służba liturgiczna prężnie działająca przy parafii. Każda bielanka należy do grupy odpowiedniej do jej wieku. W roku szkolnym 2018/2019 zostało utworzonych 7 grup: Gwiazdeczki; kl. II, III, IV SP; kl. V SP; kl. VI SP; kl. VII, VIII SP; III Gimnazjum i I Liceum. 
W sumie wspólnota Bielanek liczy około 60 dziewcząt.

Najstarszą grupę stanowią animatorki, do których zadań, oprócz całorocznej formacji, należy również sprawowanie pieczy nad wszystkimi Bielankami oraz zadaniami, jakie do nich należą. Większość animatorek podjęła się formowania i pogłębiania wiary swojej oraz młodszych koleżanek poprzez całoroczne prowadzenie grupy. W skład kadry animatorskiej wchodzi dziewięć animatorek.

Opiekunami Bielanek są siostra Dorota oraz ksiądz Roger Gładki. W ciągu 2020/2021 roku pomaga siostrze i księdzu prezeska Bieli, Oliwia Tur.

W program rocznej formacji wchodzą między innymi cotygodniowe spotkania. Dla młodszych grup (Gwiazdeczki, II,III, IVSP) odbywają się one w soboty o godzinie 11:00 i poprzedzone są godzinnym śpiewem o 10:00, oraz dla grup starszych (V SP, VI SP, VII,VIII SP, IIIGIM, ILO) w piątki o godzinie 18:00 przed którymi dziewczęta również wspólnie rozwijają swój śpiew od godz. 17.00. Wszystkie bielanki spotykają się na comiesięcznych spotkaniach ogólnych, w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godzinie 15:30. Bielanka zobowiązana jest również do uczestnictwa we Mszy Świętej sprawowanej między innymi w ich intencji (pierwsza sobota miesiąca, godzina 18:00) oraz wzięcia w niej czynnego udziału poprzez przebranie się w białą sukienkę, śpiew, a przede wszystkim modlitwę w intencji wspólnoty.

Do zadań Bielanek należy służba przy ołtarzu poprzez śpiewanie psalmów, a podczas większych uroczystości również obstawienie uroczystej modlitwy wiernych. Bielanki służą również poprzez czynny udział w nabożeństwach oraz procesjach.

Każda bielanka, podczas uroczystego przyjęcia zobowiązuje się do: codziennego odmawiania dziesiątki różańca świętego, uczestnictwa w pierwszosobotniej Mszy Świętej oraz w cotygodniowych spotkaniach, brania czynnego udziału w uświetnianiu procesji eucharystycznej oraz nabożeństwach a także pragnie być przykładem wzorowej córki i koleżanki.

2)      Informacje dla kandydatek

Wszystkie chętne dziewczęta zapraszamy do służby w bieli. Dziewczynki, które uczą się w klasach 1-4 zapraszamy w soboty w godzinach 10-12, zaś starsze w piątki w godzinach 17-19. Można również zgłosić swoją chęć służby do każdej animatorki bądź opiekuna, a wtedy zostaną przekazane najważniejsze informacje dotyczące wstąpienia do bielanek.

Adres e-mail do animatorek: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Serdecznie zapraszamy!