Wspólnota Czcicieli Bożego Miłosierdzia

 

Wspólnota powstała w 2000 r., mamy ok. 40 członków. Nazywamy się „Płomień nadziei” – jesteśmy wspólnotą Miłosierdzia Bożego w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Wołominie. Boczna kaplica w naszym Kościele poświęcona jest Bożemu Miłosierdziu, a w niej największy skarb – relikwie I stopnia świętej Siostry Faustyny, przywiezione z Łagiewnik przez parafian 22 marca 2011 r.

Obecnie, codziennie w Kaplicy Adoracji (mały budynek obok Kościoła), o godz. 15.00,  odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego – modlimy się w intencjach powierzonych przez parafian. W Nadzwyczajnym Roku Miłosierdzia Bożego (który rozpoczął się 8 września 2015 r.), 12 grudnia 2015 r. został poświęcony i pobłogosławiony przez ks. abp. Henryka Hosera SAC obraz Jezusa Miłosiernego w Katedrze św. Floriana w Warszawie. Adorowaliśmy ten obraz przez rok Miłosierdzia Bożego.

Mamy duchowego opiekuna – księdza Andrzeja Gawora.

Kaplica Adoracji jest otwarta codziennie od 7.00-18.00, parafianie przychodzą i modlą się w ciszy.

Dbamy o wystrój Kaplicy Adoracji (zakupiono cztery duże kwietniki) – zawsze są świeże kwiaty.

8 grudnia 2022 r. została wprowadzona do Kaplicy Adoracji figura Matki Bożej (na prośbę parafian); Matkę Bożą ofiarował ks. Proboszcz Witold Gajda.

Mamy dwa kręgi po 9 osób, które codziennie odmawiają przez kolejne dni nowennę do Miłosierdzia Bożego.

Odmawiamy nowenny przed ważnymi uroczystościami.

Mamy logo Wspólnoty, z którym jeździmy na pielgrzymki.

28 września każdego roku, kiedy organizowana jest Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata, w czterech miejscach modlitewnych na ulicach Wołomina (kapliczka przy Al. Niepodległości, pomnik Jana Pawła II na placu 3 Maja, skwer księdza Jana Sikory i Kaplica Adoracji), modlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego.

Organizujemy w Wielkim Poście nocne czuwania z piątku na sobotę.

 

Przyjdź do Jezusa, żeby mieć nowe życie (por. J 5,40) i ofiaruj siebie, rodzinę Bożemu Miłosierdziu. Bądź czcicielem Bożego Miłosierdzia. Czekamy na Ciebie każdego dnia o godz. 15.00 w Kaplicy Adoracji.

Bądźcie miłosierni jak Ojciec wasz jest miłosierny (por. Łk 6,36) – to program na życie, który jest trudny, ale zarazem bogaty w radość i pokój (por. Bulla papieża Franciszka – Misericordiae vultus).

Czuwające nad Wspólnotą
Ryszarda Kurek, Zofia Rucińska

Wołomin, 16.11.2023