Wołomin, dnia 21 września 2023 r.

Informacje ogólne

Domowy Kościół jest częścią Ruchu Światło-Życie (Oaza) założonego przez czcigodnego sł. Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Charyzmatem naszej wspólnoty jest budowa jedności małżeńskiej i wzajemne wspieranie się w drodze do świętości.

 

Małżeństwa realizują ten charyzmat, wprowadzając w życie konkretne elementy pracy duchowej, czyli tzw. zobowiązania podane przez założyciela ruchu:

a. codzienny namiot spotkania,

b. codzienna modlitwa małżeńska i rodzinna,

c. regularne studium Pisma Świętego,

d. comiesięczny dialog małżeński (wszystkie małżeństwa zachęcamy do skorzystania z ogólnodostępnej aplikacji: https://www.dk.oaza.pl/aktualnosci/jubileuszowy-prezent/ ),

e. reguła życia (systematyczna praca nad sobą, swoim małżeństwem i rodziną),

f. uczestnictwo, przynajmniej raz w roku, w rekolekcjach formacyjnych.

Wiele małżeństw z naszej wspólnoty należy do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka http://kwc.oaza.pl/, której celem jest budowanie i propagowanie kultury opartej na zasadach chrześcijańskich.

Małżeństwa uczestniczą w wielu organizowanych przez Domowy Kościół spotkaniach, m. in.:

a. warsztaty małżeńskie,

b. spotkania rejonowe i diecezjalne Ruchu Światło-Życie,

c. spotkania diakonii Domowego Kościoła,

d. ogólnopolska pielgrzymka rodzin Domowego Kościoła do Kalisza,

e. bale karnawałowe,

f. czuwanie w Wigilię Zesłania Ducha Świętego.

Historia i działalność grupy parafialnej DK

Pierwszy krąg powstał w naszej parafii w 1989 r. Obecnie jest ich 3, ponadto kilka małżeństw dołączyło do kręgów w sąsiednich parafiach. Krąg składa się, zgodnie z zasadami, z 4 - 7 małżeństw.

Kręgi spotykają się osobno raz w miesiącu. Moderatorem każdego kręgu jest ksiądz, a spotkanie prowadzi jedno z małżeństw zwane parą animatorską.

Domowy Kościół włącza się czynnie w życie naszej parafii m.in. przez prowadzenie nabożeństwa drogi krzyżowej w jeden z piątków Wielkiego Postu, przygotowanie ołtarza w czasie uroczystości Bożego Ciała oraz udział w aktualnych wydarzeniach parafialnych.

 

Informacje dla kandydatów

Do kręgów Domowego Kościoła mogą należeć małżeństwa sakramentalne. Chętne małżeństwa prosimy o kontakt z parą odpowiedzialną za tworzenie nowych kręgów w naszym rejonie. Obecnie są to Ania i Wojtek Beredowie.

Tel. do Ani - 501 151 479

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodatkowe informacje na stronach:

https://oazapraga.pl/ (strona diecezjalna)

http://www.dk.oaza.pl/ (strona krajowa).