II Niedziela Adwentu
9 grudnia 2018r.

 1. Dziś na godz. 1600 zapraszamy do domu parafialnego na spotkanie z współautorką książki:
  „ Matka Boża Łaskawa a Cud nad Wisłą” panią EWĄ STOROŻYŃSKĄ, pisarką i historykiem.
  W w/w książce m.in. wraz z księdzem Józefem Bartnikiem zebrali i przytoczyli wiele świadectw żołnierzy sowieckich i pośrednio innych, którzy te relacje słyszeli, dotyczących zjawienia się Matki Bożej w 1920 roku 14 i 15 sierpnia w czasie walk o Ossów i Wólkę Radzymińską. A w kościele mamy ustawioną wystawę „BITWA WARSZAWSKA 1920”.
  * O godz. 17:00 na Różańcu modlić się będziemy prosząc o dobre przeżycie rekolekcji.

* U ministrantów można nabyć sianko na wigilijny stół i – dobrowolne ofiary będą wsparciem funduszu ministranckiego.
Po Mszach świętych  zbiórka do puszek na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie.
2. Nasze przygotowanie duchowe do Świąt Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy za tydzień. Rekolekcje poprowadzi je - ks. Adam Falewicz, doktorant Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.  3. Akcja Katolicka i Caritas , naszej Diecezji, które obchodzi 25 rocznicę istnienia rozprowadza ŚWIECE WIGILIJNE w ramach ogólnopolskiej kampanii Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Zapraszamy do włączenia się w to dzieło poprzez nabywanie świec, które zapłoną na naszych stołach.
* Są też wystawione kosze, do których można składać żywność i środki czystości; chcemy
w sobotę, 15.12. rozdać te dary najbardziej potrzebującym. Dziękujemy za okazane serce, wsparcie
i pomoc.  

 1. Dzisiaj na stronie parafialnej ruszają zapisy na warsztaty muzyczne, organizowane w naszej parafii w dniach od 4 do 6 stycznia Więcej informacji na stronie parafialnej, lub u s. Doroty.
 2. Za tydzień bielanki będą rozprowadzały pierniczki i ciasta domowej roboty. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na wspólny wyjazd, śladami Jana Pawła II.
  6. Pani Burmistrz Elżbieta Radwan wraz z kapłanami zapraszają mieszkańców na Wigilię Miejską za tydzień, 16 grudnia na godz. 16.00 na Plac 3 Maja.
 3. Nasza parafia organizuje w maju przyszłego roku pielgrzymkę na Cypr – wyspę św. Pawła, Barnaby i Łazarza. Informacji udziela i zapisy prowadzi Ks. Jarosław. Szczegółowy program pielgrzymki znajduje się na naszej stronie internetowej.
 4. Kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania drugiego roku ks. Jarosław zaprasza na spotkanie w piątek, 21 grudnia, na godz. 20:00. Wszelkie zaległości należy uzupełnić wcześniej w poniedziałek w kancelarii parafialnej.
 5. Przypominamy, że Roraty w naszej Parafii są odprawiane w dni powszednie o godz. 630. Zachęcamy do udziału. Po Mszy świętej roratniej dzieci i rodziców oraz opiekunów zapraszamy do domu parafialnego na ciepłe kakao i coś słodkiego. Msza święta z godz. 700 jest przesunięta o kwadrans.
 6. W najbliższy czwartek 37. rocznica wprowadzenia Stanu Wojennego, niech skłoni nas do modlitwy za Ojczyznę, za rządzących, o zgodę i pojednanie skłóconych i o umacnianie się dobra wspólnego oraz sprawiedliwości społecznej.
 7. Do nabycia prasa katolicka: Gość niedzielny i  Idziemy, Któż jak Bóg, Miłujcie się