26. Niedziela zwykła
25.09.2022

 • Dziś 2. Niedziela w okresie zwykłym i ostatnia miesiąca; o godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza święta dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin; tym samym powracamy do zwyczaju, że każda czwarta niedziela miesiąca godz. 15.oo będzie modlitwą i spotkaniem środowiska osób niepełnosprawnych. Nabożeństwo różańcowe o godz. 17.00, a ks. Roger zaprasza kandydatów do sakramentu bierzmowania przygotowywanych przez siebie, i ich rodziców na Mszę świętą o godzinie 19.30. Ksiądz Łukasz jest dziś na Jasnej Górze wraz z pielgrzymami, którzy uczestniczą w ogólnopolskim modlitewnym spotkaniu rodzin.
 • Trwają zapisy do bierzmowania, należy zgłaszać się do ks. Łukasza, odebrać formularz zgłoszeniowy i doręczyć go najpóźniej 2.10.2022.  Pierwsze spotkanie formacyjno-organizacyjne zaplanowane jest na 9 października, po wieczornej Mszy św. Przypominamy, że do sakramentu bierzmowania zapraszamy uczniów klas 8 szkoły podstawowej i starszych.
 • Zapraszamy dzieci do udziału w konkursie na stój Św. Michała Archanioła. W najbliższą niedzielę 2 października dzieci przebrane przychodzą na Mszę Św. Na 11.15.a po niej w domu parafialnym prezentacja strojów. Zgłaszamy swój udział do 30 września (do piątku) do Sióstr.
 • W czwartek 29 września przeżywamy święto Rocznicę poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Warszawie-Pradze. W tym dniu przypada też patronalne święto Sióstr Michalitek. Zapraszamy na Mszę Świętą w intencji Sióstr o godz. 18.00.
 • Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w środę, 28 września po wieczornej Mszy Świętej. Adoracja potrwa godzinę, poprowadzi ją Ruch Rodzin Nazaretańskich.
 • Zachęcamy dzieci do włączenia się we wspólnotę kółka misyjnego. Pierwsze spotkanie w najbliższy piątek o godz. 16.00 w domu parafialnym. Rodziców Klas Komunijnych natomiast zapraszamy na I spotkanie formacyjne w piątek, 30 września na godz. 18.00. Rozpoczniemy Mszą świętą a po niej spotkanie.
 • W tym tygodniu mamy pierwszą sobotę – Msza święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o g. 8.00, po niej nabożeństwo i różaniec. Od soboty rozpoczynamy październik, nabożeństwa różańcowe; we wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Za odmawianie różańca można uzyskać odpust zupełny po spełnieniu określonych warunków. Póki kościół w remoncie zapraszamy wszystkich na Różaniec na godz. 17:00 do kaplicy. Zapraszamy do udziału!
 • Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca i spotkanie dla Kół Różańcowych, ofiary składane na tacę będą przeznaczone na utrzymanie Domu Świętej Faustyny w Ostrówku. Zgromadzenie Sióstr Michalitek przeżywa w tym roku Jubileusz 150 –tej rocznicy urodzin współzałożycielki Czcigodnej Służebnicy Bożej Matki Anny Kaworek. Z tej okazji także w przyszłą niedzielę 2 października odbędzie się „spotkanie z Matką Anną” podczas każdej Mszy Świętej. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym „spotkaniu”. Bielanki w tym dniu zapraszamy na obowiązkowe spotkanie formacyjne na godz. 15.30 do domu parafialnego.
 • Zapraszamy ministrantów, tak zwane pelerynki (ministrantów z grup: św. Benedykta, św. Tomasza i św. Franciszka), na zbiórkę formacyjną w pierwszą sobotę miesiąca (czyli najbliższą) na godzinę 16:30 do domu parafialnego, a wszystkich innych ministrantów (kandydatów, pelerynki, czerwone sutanny i lektorów) na zbiórkę na godzinę 17:15.
  Zapraszamy bielanki, ministrantów i wszystkie grupy parafialne na Mszę Świętą w ich intencji w pierwszą
  sobotę miesiąca o godzinie 18:00, jednocześnie zapraszamy bielanki, ministrantów, asystę kościelną i wszystkich parafian na nabożeństwo eucharystyczne w pierwszą niedzielę miesiąca (czyli za tydzień) na godzinę 17:00.
 • Zapraszamy po prasę katolicką: w tygodniku IDZIEMY m. in. O antykościelnych mitach, wskrzeszanych, jak na zamówienie, co jakiś czas. Nie brakuje tych, którzy w nie wierzą – dlatego warto poznać fakty, a w Gościu Niedzielnym poruszony aktualny temat tzw. Kryzysu w Kościele, kryzysu osobistego, kryzysu młodego pokolenia i przypomnienie, że misją Kościoła jest pozyskiwanie uczniów dla Chrystusa. Tygodnik Niedziela przynosi ciekawy artykuł o aniołach- archanioły, serafiny, cherubiny stróże – jak wyglądają, co robią? Zachęcamy do czytania.
 • Dziękujemy za wsparcie finansowe Radia Warszawa w minioną niedzielę oraz za wszystkie ofiary i wpłaty na termomodernizację. Dobiegają końca prace przy układaniu posadzki, w ciągu dwóch tygodni zakończą się prace przy elewacji kościoła, rozpoczynamy sprzątanie kościoła i wokół. Na początku października poprosimy o włączenie się wiernych w te prace. Zachęcamy cały czas do finansowania tej części prac, na które nie otrzymaliśmy pieniędzy z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska

     Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Jerzy Gawryś l.69 – niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen