Wniebowstąpienie Pańskie
12 maja 2024

 • 1.   Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, o godz. 17.00 nabożeństwo majowe
  i kolejny dzień Nowenny przed Zesłaniem Ducha Świętego, w dni powszednie odprawiane są po wieczornej Mszy świętej. Niedziela chleba; tradycyjnie od godz. 8:30 wolontariusze rozprowadzają chleb, z którego dochód przeznaczony jest na dobroczynność. Dziękujemy wszystkim za to wspólne dzieło. Zapraszamy wszystkich chłopców do służby przy ołtarzu jako ministranci. Serdeczne zaproszenie kierujemy szczególnie do dzieci pierwszo-komunijnych, ale nie tylko. Chętnych zapraszamy do zakrystii przed Mszą o godz. 11:15.

  Wczoraj grupa blisko dziewięćdziesiorga dzieci przystąpiła do Pierwszej Komunii Świętej,
  a w najbliższą sobotę kolejna grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 przyjmie o godz. 12.00 Chrystusa do swojego serca po raz pierwszy, wcześniej o godz. 10.00 Rocznica Pierwszej Komunii świętej dla dzieci klas IV. Polecamy dzieci
  i rodziców modlitwom wiernych. Dziś o godz. 19:00 spotkanie Liderów grup. Ofiary z tacy są przeznaczone na nasze Seminarium Duchowne.

  2.   Jutro, 13 maja różaniec fatimski o godz. 17.15  - zapraszamy do modlitwy. Proszę przynieść lampiony bądź świece na procesję.

  3.   We wtorek święto świętego Macieja, o godz. 19:00 zapraszamy do dużej kaplicy na spotkanie przed wyjazdem na Sycylię; w czwartek obchodzimy uroczystość św. Andrzeja Boboli, męczennika, patrona Polski i metropolii warszawskiej;

  4.   Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym  „Bóg Uzdrawia” zaprasza wszystkich w dniu 18 maja na czuwanie przed  Zesłaniem Ducha Świętego, które rozpocznie się o godz. 20-tej. Czuwanie zakończy Msza Święta o godzinie 21.00.

  5.   W przyszłą niedzielę 19 maja przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego i kończy się okres wielkanocny; przypominamy o obowiązku odprawienia dobrze przygotowanej, szczerej spowiedzi przynajmniej raz w roku i przyjęcia Komunii św. w okresie wielkanocnym; wszystkich, którzy nie skorzystali jeszcze ze spowiedzi i Komunii św. zachęcamy do rozwoju życia duchowego. Serdecznie zapraszamy na Festiwal Chwały, który odbędzie się w naszej świątyni za tydzień o godz. 19:00.

  6.   Trwa peregrynacja św. Michała Archanioła w domach naszych parafian. Serdecznie zachęcamy do tej pobożnej formy oddania się pod opiekę Św. Michała Arch. I zapisania się na listę chętnych, która jest w zakrystii. Peregrynacja dla każdej rodziny zaczyna się i kończy w niedzielę na Mszy o godz. 8:30.

  7.   Dziękujemy za wszystkie ofiary przekazywane jako wsparcie dla Parafii, także spłatę naszych należności, za tydzień taca termomodernizacyjna, zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

  8.   Młodzież zapraszamy do Klubu Młodzieżowego w piątek, dziękujemy i zachęcamy do włączenia się także wolontariuszy tego projektu.

  9.   Zachęcamy do nabywania, promowania i przeczytania cennej pamiątki - albumu POD TWOJĄ OBRONĘ wydanego z okazji Jubileuszu, 100. lecia powstania naszej Parafii Matki Bożej Częstochowskiej. Znajdziemy wiele wspaniałych wspomnień, zdjęć i informacji
  o naszej Parafii.

  10.             Przekształcamy naszą kaplicę Adoracji na Kaplicę Wieczystej Adoracji / 85% już za nami, by rozpocząć modlitwę – zapraszamy wszystkich, by jedną godzinę w tygodniu oddać Jezusowi w modlitwie ciszy. To niezwykła i doniosła forma naszej jedności ze Zbawicielem
  i wymowne świadectwo żywej wiary w obecność Pana pośród nas. Zapisać się można przez stronę adoremustechriste.pl/wolomin lub przez złożenie deklaracji do skrzynki umieszczonej za ławkami w kościele. To zobowiązanie na stałe – z miłości do Jezusa, wątpliwości i pytania przyjmują; księżą, siostry, koordynatorzy tego dzieła.

  11.             26 maja nasi wolontariusze ogłaszają Niedzielę Papieską, w którą będziemy mogli nabyć papieską kremówkę przywiezioną prosto z Wadowic; dochód będzie przeznaczony na wsparcie wolontariatu. Jednocześnie pragniemy promować nauczanie naszego papieża św. Jana Pawła II.

  12.            Zapraszamy młodzież naszej parafii na spotkanie młodych w Lednicy, 1 czerwca - koszt 100 zł ale jeśli ktoś będzie chciał jechać a nie będzie mógł opłacić to prosimy o kontakt. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Więcej informacji u ks. Łukasza oraz w Social Mediach.

  13.             Nasza Parafia organizuje jednodniową pielgrzymkę do Markowej 8 czerwca w tym szczególnym czasie odbierzemy relikwie błogosławionej Rodziny Ulmów dla naszej parafii, mamy umówione zwiedzanie muzeum. Chcielibyśmy dwoma autokarami tam pojechać. Zapisy w zakrystii lub kancelarii koszt 15 0 zł. Serdecznie zapraszamy. W najbliższą środę dekanalne nawiedzenie Relikwii błogosławionej Rodziny ULMÓW w Zielonce w ramach ogólnopolskiej peregrynacji po wszystkich diecezjach. – włączmy się kto może. (24 h – od 15.05. g. 17.45 do 16.05. 17.45 ) Udział parafii naszego Dekanatu jest przewidziany na godz. 23.00 - 15 maja i od godz. 10.00 do 12.00 - 16 maja.

  14.            Mamy nowo wybrane władze samorządowe w Powiecie i Gminie; życzymy naszym włodarzom miasta i powiatu łąsk potrzebnych przy sprawowaniu tego urzędu.

  13. Minionego tygodnia odeszli do wieczności: Irmina Łysik l.83, Piotr Łupiński l.85, Janina Nejman l.97, Anna Giera l. 37, Marianna Rostek l.83, Krystyna Gąsiorek l.93